Kombinované přístroje pro vytápění / větrání

Stejně jako vytápění, každý obytný prostor také potřebuje zásobu čerstvého vzduchu. Konvenční větrací systémy oken s mikroštěrbinami často způsobují, že mnoho tepla uniká bezděčně spolu s odvětrávaným vzduchem ven. Moderní větrací systémy Stiebel Eltron vzduch filtrují a poskytují regulovanou výměnu vzduchu, při které se ztrácí jen velmi málo energie. Je to proto, že z odsávaného vzduchu získává tepelnou energii a vrací ji zpět do domu – a tak nevyhazujete drahou energii z okna. 
Systémové řešení domu – vytápění, větrání a příprava vody jedním přístrojem

LWZ 303/403

Multitalent. Tepelné čerpadlo LWZ 303/403 bylo vyvinuto zejména pro energeticky úsporné domy. Nabízí základní funkce ohřevu teplé vody a centrálního vytápění společně s přidanou ventilační funkcí. Za prvé vám poskytne dostatek tepla, které získává tepelné čerpadlo z venkovního vzduchu. Za druhé také ohřívá vodu a řídí kompletní ventilační ovládací systém pro váš dům. Se svým inovovaným křížovým protiproudovým tepelným výměníkem tepelné čerpadlo získá až 90% tepelné energie obsažené v odsávaném vzduchu a vrací ho zpět přes topnou soustavu. To znamená, že váš domov neztratí v důsledku větrání žádnou energii. Jako hotový kompletní výrobek se tepelné čerpadlo LWZ 303 dodává kompletní s 200 l zásobníkem a všemi nezbytnými funkcemi pro řízení vytápění, větrání a ohřevu teplé vody.

 • Kompletní zařízení nabízející: větrání, teplou vodu a centrální vytápění
 • Centrální zásobovací a odsávací vzduchový systém pro optimální kvalitu vzduchu
 • Vysoký faktor využití tepla až do 90%
 • Zabudovaný 200 l zásobník na teplou vodu
 • Individuální programování
 • Zabudovaná řídící jednotka také využitelná jako dálkové ovládání
 • Může být kombinováno se solárním topným systémem (SOL verze)

Funkce vytápění

Tepelné čerpadlo LWZ 303/403 je vyvinuto pro zásobování nízkoenergetických domů s obytným prostorem do 180 m2 dostatkem tepla. Potřebná energie je získávána z venkovního vzduchu. Venkovní vzduch je do zařízení nasáván prostřednictvím vzduchové hadice velkého průměru. Systém dokáže poskytovat dostatek tepelné energie dokonce ještě i při teplotě-18°C. V případě vyšších energetických požadavků se spustí zabudované přídavné elektrické topení.

Ventilace

Jako kompletní jednotka systém poskytuje výměnu vzduchu, která je tak důležitá zejména v moderních domech. Ventilační systém při svém provozu poskytuje nejenom stálý přísun čerstvého vzduchu. Využitím protiproudového systému tepelný výměník získá až 90% zbytkové tepelné energie spotřebovaného vzduchu před jeho vypuštěním. A naopak zahřívá čerstvý vzduch, který je nasáván dovnitř. Inovační metody zajišťují, že výměna vzduchu probíhá bez velké ztráty tepelné energie v celém procesu.

Solární energie

LWZ 303/403 SOL přidává možnost začlenit do vašeho systému solární vytápěcí systém. Solární kolektory čerpají energii ze slunečních paprsků a předávají ji prostřednictvím tepelného výměníku do topné soustavy. Kolektory pracují nezávisle na venkovní teplotě a vykazují překvapivě vysokou účinnost dokonce i v průběhu zimních měsíců. Tento solární přídavný zdroj energie spolupracuje s tepelným čerpadlem a pomáhá mu vytvářet další úspory energie.

LWA 303

Systém LWA 303 je ideální pro vytápění a ventilaci nízkoenergetických domů s obytnou plochou do 180 m2. Centrální větrací zařízení s tepelným čerpadlem odčerpává energii z odsávaného (odpadního) vzduchu a vrací ji zpět do topné soustavy. Získaná tepelná energie je pak také využita pro ohřev vody. Zabudovaný 300 l zásobník poskytuje nepřetržitou zásobu vody s teplotou do 60°C Decentralizované zásobování čerstvým vzduchem je poskytováno prostřednictvím ventilů rozmístěných na obvodových zdech domu. Navíc LWA 303 SOL také nabízí možnost zabudování solárního systému. Kolektory na střeše využívají energii ze slunečních paprsků a prostřednictvím tepelného výměníku ji ukládají do zabudovaného zásobníku.

 • Kompaktní zařízení nabízející následující funkce:
 • Větrání, vytápění a příprava teplé vody
 • Decentralizované zásobování čerstvým vzduchem
 • Nízké ztráty tepelné energie díky výborné izolaci
 • Zabudovaný zásobník poskytuje vysoký komfort teplé vody
 • Úspory energie prostřednictvím výměny vzduchu

LWZ 70–270

Zpětné získávání tepla v křížovém protiproudém výměníku
Větrací zařízení LWZ 70–270 je vhodné pro zásobování bytů čerstvým vzduchem jako centrální větrací systém. Při použití protiproudového systému odčerpává tepelnou energii z odsávaného vzduchu a využívá tuto energii k ohřívání nasávaného čerstvého vzduchu. Díky této inovační metodě je možné znovu získat až 90% energie. 
O něco silnější centrální větrací jednotka LWZ 270 je zařízení určené pro obytnou plochu do 290 m2. Snadno vyměnitelný filtr čistí jakékoliv částečky prachu nebo alergenních pylů ze vzduchu.

LWZ

 • Dostupné ve třech velikostech podle výkonu
 • Centrální zásobovací a odsávací systém pro optimální kvalitu vzduchu
 • Snadné nastavení a obsluha
 • Imise jsou nepřetržitě odváděny z vašeho obytného prostoru
 • Vysoký faktor využití tepla až do 90%
 • Chladící efekt prostřednictvím noční ventilace využitelný u modelů LWZ 170 plus a 270 plus
 • Speciální řešení pro vícepatrové bytové domy (LWZ 70)

Menu

Katalog produktů

Hybridní elektrárny KATALOG

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů