Tepelná čerpadla země / voda WPC

Tepelná čerpadla země/voda se hodí pro vnitřní instalaci, mají 200litrový ohřívač vody a jejich vestavěná regulace umožňuje plně automatické vytápění, prioritu přípravy teplé vody, protibakteriální provoz či vysoušecí provoz podlahy a propojení na PC i přes modem. Tepelné čerpadlo pracuje s ekologickým chladivem R 410A. Tato tepelná čerpadla ušetří až 70 % nákladů na vytápění, mají dlouhou životnost a jistě vás potěší i svým naprosto tichým chodem.

Zdrojem tepla je země pomocí zemních kolektorů

V hloubce od 1,2 do 1,5 m je země i v chladných dnech dostatečně teplá, aby mohla být TČ hospodárně provozována. Předpokladem však je, aby byl k dispozici dostatečně veliký pozemek k položení potrubního systému, který bude teplo země odvádět. Měrný výkon kolektorů se pohybuje kolem 40 W/m² u půdy s výskytem spodní vody a 10 až 15 W/m² u suchých, písčitých půd. Trubkami protéká taková nemrznoucí směs, která je pro životní prostředí nezávadná a předává teplo výparníku TČ, jak je schematicky znázorněno na obrázku. Skutečností je, že je zapotřebí plocha pozemku 2-3 krát tak veliká jako vytápěná plocha. Pokud tomu tak je, pak je zde nevyčerpatelný energetický zdroj a ideální předpoklad pro použití TČ země/voda.

Zdrojem tepla je země pomocí zemních sond

Jde o svislé zemní sondy na jímání tepla, které na rozdíl od potrubních kolektorů vyžadují jen málo místa, a které se pomocí vrtných zařízení dají umístit do hloubky až 100 m. Tyto zemní sondy sestávají z patky sondy a ze svislých souvislých trubek z polyetylenu, jak je znázorněno na obrázku. Podobně jako u zemních kolektorů cirkuluje systémem nemrz. směs, která teplo zemi odnímá. Měrný výkon sond je závislý na složení půdy a pohybuje se mezi 30 a 100 W na metr zemní sondy. Podle typu TČ a podle jakosti půdy se pro jedno vytápěcí zařízení zřídí případně více sond. Projekt takovýchto zařízení je třeba předložit k posouzení a požádat příslušný místní úřad o schválení.  

WPC

Tepelné čerpadlo země – voda WPC je kompletní řešení pro ohřev TUV a vytápění. Systém odčerpává energii z geotermální sondy nebo zemního plošného kolektoru, které jsou umístěny pod zemí. Součástí tepelného čerpadla WPC země – voda je 200 l zásobník teplé vody, který je ve spodní části zvukotěsného opláštění. Všechny bezpečnostní systémy a řídící prvky pro plně automatizovaný chod jsou součástí základní dodávky. Instalace tohoto tepelného čerpadla vyžaduje pouze minimální úsilí a je vhodné i do velmi úzkých prostor.

 • Čtyři velikosti podle výkonu
 • Zabudovaný zásobník TUV
 • Snadná instalace a ovládání
 • Výstupní teplota až do +60°C
 • Zabudované oběhové čerpadlo zdroje
 • a vytápění/přípravy teplé vody
 • Extrémně tichý chod díky Scroll kompresoru
 • Udržování chladu v létě

WPC cool

Chladící verze tepelného čerpadla WPC systému země – voda WPC cool přidává ještě jednu unikátní funkci k tomu, co je již samo o sobě efektivním systémem.

V horkých dnech je využit přídavný zabudovaný výměník pro účely chlazení. Zdrojem chladu jsou tytéž zemní vrty, které v zimě poskytují energii k vytápění a ve kterých je v létě stálá teplota kolem 12°C. To vám umožní snížit vnitřní teplotu v domě o několik stupňů v průběhu nejteplejšího letního období. Funguje perfektně spolu s podlahovými topnými systémy nebo topnými konvektory (fancoily) a jeho požadavek na energii je minimální. Je totiž využito tzv. pasivní chlazení, u kterého při přenosu chladu tepelné čerpadlo nepracuje a běží jen malá oběhová čerpadla.

Kompaktní zařízení nabízející následující funkce:

 • vytápění, chlazení a ohřev vody.
 • Snadná instalace a ovládání
 • Výstupní teplota až do 60°C
 • Extrémně tichý chod díky Scroll kompresoru
 • Minimální provozní náklady v chladícím režimu

Tepelná čerpadla WPF

Tepelné čerpadlo WPF je silný zdroj energie pro ohřev teplé vody a vytápění. Se zabudovaným regulátorem vytápění, oběhovým čerpadlem a trojcestným ventilem pro vytápění /přípravu teplé vody, pojistným ventilem a pomocným elektrokotlem, je toto tepelné čerpadlo připraveno pro jednoduchou instalaci.

Tepelné čerpadlo se velmi dobře hodí do omezených prostor. Díky svému kompaktnímu vzhledu je ve využití prostoru tak efektivní, jako je efektivní ve své spotřebě energie. Nápadně líbivý vzhled vizuálně zdůrazňuje zvláštní kvality tohoto výkonného tepelného čerpadla.

 • Dostupné v pěti velkostech podle výkonu
 • Zabudovaná ovládací jednotka tepelného čerpadla
 • Výstupní teplota až + 60°C
 • Extrémně tichý chod díky Scroll kompresoru

WPF vyšších výkonů

Nová řada tepelných čerpadel WPF byla vyvinuta speciálně pro vytápění velkých obytných nebo průmyslových objektů. Tímto tepelným čerpadlem tak můžete dosáhnout nízkých provozních nákladů též u objektů s tepelnou ztrátou do 400 kW. Až šest jednotlivých modulů je možno kombinovat do vícestupňové kaskády. Umožňuje to optimálně přizpůsobené nadimenzování výkonu pro prakticky každou budovu.

WPF - SET

Kdykoliv je potřeba velké množství energie, tepelná čerpadla spojí své síly a pracují společně.
Naše modulová řada WPF - SET je systém tepelných čerpadel země – voda, který je schopen dodávat obnovitelnou energii do budov mnohem větších rozměrů. Kombinace až šesti tepelných čerpadel WPF – M znamená, že systém může dodávat kombinovaný výstup až 100 kW. Výsledkem je perfektní tepelné čerpadlo pro vytápění např. větších domů nebo nájemních domů s více byty.
Modulární řada WPF - SET může uspokojit vaše individuální požadavky na řešení dodávky energie pro ohřev teplé vody a vytápění, které je šité na míru podle ekologických i ekonomických aspektů.

WPF – M

 • Dostupné ve třech velikostech podle výkonu
 • Výstupní teplota až +60°C
 • Extrémně tichý chod díky kompresoru Scroll
 • Modulární jednotky lze řadit do kaskády podle požadavků na výkon
 • Tepelná čerpadla voda – voda
 • Energie z vašich vlastních zdrojů

Menu

Katalog produktů

Hybridní elektrárny KATALOG

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů