Tepelná čerpadla voda / voda WPF

Zdrojem tepla je voda

Spodní voda je dobrým zásobníkem slunečního tepla. I po dobu nejchladnějších zimních dnů si udržuje stálou teplotu +8°C až +12°C. V tom spočívá její výhoda. Na základě stálé teplotní úrovně tohoto zdroje tepla je po celý rok topný faktor TČ příznivý. Bohužel spodní voda není všude k dispozici jak v dostatečném množství, tak v potřebné kvalitě. Ale kde je možné ji použít, tam se to vyplatí. Použití spodní vody musí být povoleno příslušným úřadem (všeobecně vodohospodářským úřadem). Pro tento způsob získávání tepla je třeba zřídit jednu studnu pro čerpání vody a druhou pro jímání vody, jak ukazuje obrázek. Jako zdroje tepla se také hodí jezera a řeky, protože působí rovněž jako zásobníky tepla. O možnostech využívání vody pro tyto účely poskytnou informace příslušné místní úřady.

WPW

Tepelné čerpadlo WPW získává tepelnou energii z termální energie uložené v podzemní vodě. Využitím studny s ověřenou dostatečnou vydatností umístěné na pozemku má tepelné čerpadlo WPW energetický zdroj, který je prakticky nevyčerpatelný. Studniční voda má relativně konstantní teplotu po celý rok (minimálně +7°C), což umožní, aby tepelné čerpadlo bylo efektivním zdrojem tepla dokonce i tehdy, když je extrémně chladno. Díky výborné kvalitě a vysoce efektivní zvukové izolaci budete příjemně překvapeni, jak tiše tepelné čerpadlo WPW funguje. Tepelné čerpadlo dodáváno kompletně vybavené včetně oběhové čerpadla a přepínacího ventilu pro ohřev vody a vytápění.

  • Dostupné ve čtyřech velikostech podle výkonu
  • Zabudovaný ekvitermní regulátor
  • Výstupní teplota do 60°C
  • Extrémně tichý chod díky kompresoru Scroll

WPW M

  • Dostupné ve třech velikostech podle výkonu
  • Výstupní teplota do 60°C
  • Extrémně tichý chod díky kompresoru Scroll
  • Modulární jednotky mohou být seřazeny do kaskády pro vyšší výstupní výkon

Menu

Katalog produktů

Hybridní elektrárny KATALOG

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů