Tepelná čerpadla vzduch / voda WPL

Tato tepelná čerpadla si odebírají teplo ze vzduchu. Mají kompaktní provedení s vestavěným vzduchovým výměníkem – výparníkem. U tohoto tepelného čerpadla si můžete zvolit jak venkovní, tak i vnitřní provedení. Tepelným čerpadlem v klidovém stavu může protékat voda o teplotě do 75 °C. Tepelné čerpadlo pracuje s ekologickým chladivem R 407 C. Velkou výhodou těchto tepelných čerpadel je jejich poměrně snadná instalace, za danou cenu jsou nadprůměrně výkonné, nemají pouze jednostranné využití a v neposlední řadě s nimi ušetříte.

Zdrojem tepla je vzduch

Vzduch, jemuž dodává teplo slunce, je všude - principiální uspořádání TČ ukazuje obrázek. TČ mohou poskytnout ještě dosti tepla, které získala z venkovního vzduchu i při teplotě -20°C. Vzduch jako zdroj tepla má však tu nevýhodu, ze je nejchladnější, když je zapotřebí co nejvíce tepla na vytápění. Je sice možné odnímat mu teplo ještě při -20°C, ale topný faktor TČ značně klesá. Proto se často uskutečňuje kombinace s druhým vytápěcím zařízením, které po krátkou dobu zvláště chladných dnů s vytápěním vypomůže.

WPL 10 IK

Kompaktní třída

V nízkoenergetických domech do 160 m2 může tepelné čerpadlo WPL 10 IK uplatnit většinu své kompaktní síly. Kompletní přístroj je již vybaven všemi potřebnými komponenty: od vzduchových hadic a oběhové čerpadlo přes expanzní nádrž a vestavěný elektrokotel až po bezpečnostní armaturu a ekvitermní regulaci. Výsledkem je tepelné čerpadlo, které je nejenom vysoce energeticky efektivní, ale které rovněž na nejvyšší míru využívá dostupný prostor.

 • vysoký topný faktor
 • tichý provoz
 • kompaktní provedení
 • rychlá a snadná instalace
 • ideální pro použití v novostavbách

WPL

Toto tepelné čerpadlo je možno instalovat jak uvnitř objektu, tak i venku. S jeho robustním pláštěm a speciálním krytem pro venkovní instalaci je tepelné čerpadlo WPL schopné perfektně pracovat i při umístění na zahradě nebo na dvorku. Tepelné čerpadlo WPL je tak tiché, že ho za provozu sotva uslyšíte. Obvodovou stěnou je veden pouze přívod elektrické energie k čerpadlu a potrubí s topnou vodou. Venkovní instalace je perfektní způsob, jak přestavět vaši starou kotelnu a získat tím spoustu dalšího obytného prostoru.

Tepelné čerpadlo WPL typu vzduch – voda dodává tepelnou energii v kompaktní podobě. Dokonce i při teplotě – 20°C může tepelné čerpadlo WPL odčerpávat potřebnou tepelnou energii z okolního vzduchu. Vestavěný elektrokotel pomáhá při nižších teplotách venkovního vzduchu zajistit potřebné množství tepla. 

Tepelné čerpadlo WPL přivádí a odvádí venkovní vzduch hadicemi, které jsou vedené průchodkami např. přes dva oddělené sklepní otvory v obvodové zdi domu. Čím nižší je požadovaná teplota v topné soustavě, tím vyšší je topný faktor (účinnost) tepelného čerpadla. Proto je systém doporučován zejména pro nízkoteplotní nebo podlahové vytápění.

I když je v provozu, sotva si svého tepelného čerpadla WPL všimnete. Je dodáváno kompletně se všemi nezbytnými bezpečnostními doplňky. Například s rozmrazovací funkcí. Když se vzduch v tepelném čerpadle ochladí, voda obsažená ve vzduchu při nižších teplotách kondenzuje. Za určitých povětrnostních podmínek může dojít k tomu, že kondenzát zamrzne na výměníku tepla – výparníku. Automatický odmrazovací cyklus výměník od ledu uvolní a zaručí tak další bezproblémový chod.

Navíc pro odmrazení využije hospodárný způsob obráceného chodu tepelného čerpadla.

Vytápění, které v létě chladí - WPL cool

Vytápění a chlazení jedním systémem

Nové tepelné čerpadlo WPL cool přináší všechny možnosti moderního vytápění. Přímočará pokroková technika dokáže vyřešit vytápění i chlazení objektu. O optimální řízení tohoto procesu se stará elektronický expanzní ventil. Pomocí jedinečné řídící elektroniky nastavuje oba dva provozní režimy. Tak je zajištěna hospodárnost topného i chladícího provozu. Moderní tepelné čerpadlo zvyšuje jako progresivní investice cenu a komfort vaší nemovitosti. Podobně jako tepelná čerpadla WPL je i WPL cool nabízeno ve venkovním nebo vnitřním provedení.

 • topný a chladící provoz
 • elektronický expanzní ventil
 • použití pro venkovní teploty-20 až + 30 °C
 • tichý chod díky Scroll kompresoru
 • energeticky úsporné odtávání
 • topná voda až do 60°C
 • integrovaný elektrokotel

Menu

Katalog produktů

Hybridní elektrárny KATALOG

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů